Skip to content

112 Andrew StTrenton, NJ 08610

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 29, 2006

Property Information

Block2204
Lot44
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,085
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
23%
Improvement Value:$95,100
77%
Total Assessment$123,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,338+6.7%
2024$4,066+1.2%
2023$4,017-10.9%
2022$4,509+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$102,000
DeedBook 3558, Page 215

Property Built

Built

Year Built: 1950