Skip to content

2122 S Clinton AveTrenton, NJ 08610

Built 1925

Last Sale Date
Feb 10, 2009

Property Information

Block2253
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page197

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,288
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,800
26%
Improvement Value:$68,400
74%
Total Assessment$92,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,249+6.7%
2024$3,045+1.2%
2023$3,008-10.9%
2022$3,377+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925