Skip to content

124 Mcclellan AveTrenton, NJ 08610

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 11, 2013

Property Information

Block2276
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page242

Building Details

Building Class17
Description2SB G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,022
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,700
21%
Improvement Value:$96,700
79%
Total Assessment$122,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,313+6.7%
2024$4,043+1.2%
2023$3,994-10.9%
2022$4,484+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$58,000
DeedBook 2592, Page 788

Property Built

Built

Year Built: 1900