Skip to content

1123 William StTrenton, NJ 08610

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 1987

Property Information

Block2289
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page222

Building Details

Building Class35
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,104
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,400
24%
Improvement Value:$91,000
76%
Total Assessment$120,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,243+6.7%
2024$3,977+1.2%
2023$3,929-10.9%
2022$4,410+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910