Skip to content

Borden Ave

Trenton, NJ 08610

Vacant Land

Last Sale Price
$1,000
Last Sale Date
Aug 6, 1985

Property Information

Block2312
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page196

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$359+6.6%
2024$337+1.2%
2023$333-10.9%
2022$374+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$1,000
DeedBook 2304, Page 399