Skip to content

1159 Rennie StreetTrenton, NJ 08610

Built 1990

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2008

Property Information

Block2314
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page196

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,900
17%
Improvement Value:$165,700
83%
Total Assessment$199,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,034+6.7%
2024$6,593+1.2%
2023$6,513-10.9%
2022$7,311+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 3888, Page 282

Property Built

Built

Year Built: 1990