Skip to content

122 Borden AveTrenton, NJ 08610

Last Sale Date
Mar 2, 2007

Property Information

Block2328
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page196

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$45,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$3,644+4.2%
2007$3,498+7.3%
2006$3,259+9.2%
2005$2,984+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0