Skip to content

2618 S Clinton AveTrenton, NJ 08610

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2007

Property Information

Block2344
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page244

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,032
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,600
22%
Improvement Value:$106,700
78%
Total Assessment$136,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,553+7.1%
2024$4,252+1.3%
2023$4,197-11.5%
2022$4,743+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950