Skip to content

322 Mary StTrenton, NJ 08610

Built 1946

Last Sale Price
$112,500
Last Sale Date
Apr 12, 2007

Property Information

Block2346
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page244

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,500
32%
Improvement Value:$54,600
68%
Total Assessment$80,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,823+6.7%
2024$2,646+1.2%
2023$2,614-10.9%
2022$2,934+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$112,500
DeedBook 5611, Page 209

Property Sale

SaleMulti
$17,000
DeedBook 3318, Page 297

Property Built

Built

Year Built: 1946