Skip to content

20 Wedge Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1964

Last Sale Date
May 2, 2024

Property Information

Block2370
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page274

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,765
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,900
19%
Improvement Value:$177,500
81%
Total Assessment$220,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,517+6.9%
2024$7,030+1.3%
2023$6,942-11.5%
2022$7,845+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964