Skip to content

24 Wedge Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 29, 2010

Property Information

Block2370
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page274

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,712
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,800
15%
Improvement Value:$232,700
85%
Total Assessment$272,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,353+6.9%
2024$8,751+1.3%
2023$8,642-11.4%
2022$9,759+3.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965