Skip to content

410 Randall Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 23, 2021

Property Information

Block2374
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page272

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,960
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,800
17%
Improvement Value:$163,700
83%
Total Assessment$197,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,710+7.0%
2024$6,273+1.3%
2023$6,194-11.3%
2022$6,984+3.2%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$220,000
DeedBook 6111, Page 613

Property Sale

SaleMulti
$82,900
DeedBook 2269, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 1965