Skip to content

9 Lillian AveTrenton, NJ 08610

Built 1930

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Nov 9, 2001

Property Information

Block2392
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page250

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,808
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,800
27%
Improvement Value:$142,800
73%
Total Assessment$195,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,893+6.7%
2024$6,461+1.2%
2023$6,382-11.2%
2022$7,184+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$135,000
DeedBook 4174, Page 59

Property Sale

SaleMulti
$108,300
DeedBook 2827, Page 242

Property Built

Built

Year Built: 1930