Skip to content

23 Rotunda DrTrenton, NJ 08610

Built 1956

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Jun 1, 2011

Property Information

Block2437
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,659
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,500
33%
Improvement Value:$147,100
67%
Total Assessment$219,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,739+6.7%
2024$7,253+1.2%
2023$7,166+4.1%
2022$6,880+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$240,000
DeedBook 6108, Page 721

Property Sale

SaleMulti
$135,000
DeedBook 3551, Page 64

Property Built

Built

Year Built: 1956