Skip to content

902 Wh-Ham Sq Rd

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Jan 28, 2010

Property Information

Block2443
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1S CB G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,510
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,300
31%
Improvement Value:$160,900
69%
Total Assessment$233,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,218+6.7%
2024$7,703+1.2%
2023$7,609+4.1%
2022$7,306+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$280,000
DeedBook 6039, Page 938

Property Built

Built

Year Built: 1960