Skip to content

27 Pannick DriveTrenton, NJ 08619

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 1997

Property Information

Block2443
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page184

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,300
26%
Improvement Value:$248,400
74%
Total Assessment$333,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,760+6.7%
2024$11,022+1.2%
2023$10,889+4.1%
2022$10,455+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996