Skip to content

862 Wh-Ham Sq RdTrenton, NJ 08610

Built 1950

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Aug 25, 2004

Property Information

Block2443
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1S F G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,700
36%
Improvement Value:$113,200
64%
Total Assessment$176,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,234+6.7%
2024$5,843+1.2%
2023$5,772+4.1%
2022$5,542+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$175,000
DeedBook 4823, Page 189

Property Built

Built

Year Built: 1950