Skip to content

983 Wh-Mer Rd

Trenton, NJ 08610

Built 1945
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 15, 1998

Property Information

Block2443
Lot54
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page184

Building Details

Building Class---
Description2S CB G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$235,000
75%
Improvement Value:$76,900
25%
Total Assessment$311,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,991+6.7%
2024$10,302+1.2%
2023$10,177+4.1%
2022$9,772+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945