Skip to content

17 Pannick Drive

Trenton, NJ 08610

Built 1992

Last Sale Price
$412,000
Last Sale Date
Mar 24, 2020

Property Information

Block2443
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page184

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,236
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,800
27%
Improvement Value:$229,400
73%
Total Assessment$314,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,072+6.7%
2024$10,378+1.2%
2023$10,252+4.1%
2022$9,844+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$412,000
Sq Ft2,236DeedBook 6401, Page 1466Recorded4/13/2020

Property Sale

Sale
$219,900
DeedBook 3587, Page 162

Property Built

Built

Year Built: 1992