Skip to content

15 Weymouth Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$128,500
Last Sale Date
Sep 19, 2000

Property Information

Block2445.03
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,152
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
38%
Improvement Value:$129,200
62%
Total Assessment$207,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,059+6.9%
2024$6,600-2.5%
2023$6,767+4.1%
2022$6,498+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$128,500
DeedBook 3913, Page 231

Property Built

Built

Year Built: 1960