Skip to content

4 Meredith RdTrenton, NJ 08610

Built 1948

Last Sale Date
Apr 20, 2012

Property Information

Block2450
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page277

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,099
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
32%
Improvement Value:$106,300
68%
Total Assessment$156,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,258+7.0%
2024$4,913+1.3%
2023$4,850-11.7%
2022$5,491+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1948