Skip to content

84 Harcourt DrTrenton, NJ 08610

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 12, 1998

Property Information

Block2451
Lot52
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page279

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,900
34%
Improvement Value:$95,700
66%
Total Assessment$145,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,131+6.7%
2024$4,809+1.2%
2023$4,751-11.2%
2022$5,348+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948