Skip to content

331 Woodside AveTrenton, NJ 08610

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 6, 2001

Property Information

Block2459
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page253

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,923
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,300
24%
Improvement Value:$205,500
76%
Total Assessment$271,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,578+6.7%
2024$8,978+1.2%
2023$8,869+4.1%
2022$8,515+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$167,000
DeedBook 2880, Page 120

Property Built

Built

Year Built: 1950