Skip to content

41 Shibla AveTrenton, NJ 08610

Built 1988

Last Sale Price
$29,900
Last Sale Date
Jul 21, 1987

Property Information

Block2461
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page276

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,136
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,100
21%
Improvement Value:$179,100
79%
Total Assessment$227,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,007+6.7%
2024$7,504+1.2%
2023$7,414-11.2%
2022$8,345+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

SaleMulti
$29,900
DeedBook 2404, Page 722