Skip to content

38 Woodside Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1941

Last Sale Price
$70,000
Last Sale Date
Feb 25, 1985

Property Information

Block2469
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page282

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,000
33%
Improvement Value:$125,700
67%
Total Assessment$186,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,329+7.0%
2024$5,917+1.3%
2023$5,842+4.3%
2022$5,599+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$70,000
DeedBook 2283, Page 662

Property Built

Built

Year Built: 1941