Skip to content

17 Dodge DrTrenton, NJ 08610

Built 1956

Last Sale Price
$124,000
Last Sale Date
Aug 27, 1999

Property Information

Block2501
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page227

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,000
42%
Improvement Value:$99,400
58%
Total Assessment$171,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,040+6.7%
2024$5,661+1.2%
2023$5,593+4.1%
2022$5,370+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$124,000
DeedBook 3677, Page 190

Property Built

Built

Year Built: 1956