Skip to content

33 Dodge DrTrenton, NJ 08610

Built 1956

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Dec 20, 2019

Property Information

Block2501
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page227

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,500
41%
Improvement Value:$105,700
59%
Total Assessment$178,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,280+6.7%
2024$5,886+1.2%
2023$5,815+9.0%
2022$5,333+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000
Sq Ft1,254DeedBook 6393, Page 1758Recorded1/16/2020

Property Built

Built

Year Built: 1956