Skip to content

28 Dodge Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1956

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Dec 22, 2010

Property Information

Block2502
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page227

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,600
40%
Improvement Value:$110,700
60%
Total Assessment$184,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,495+6.7%
2024$6,087+1.2%
2023$6,014+4.1%
2022$5,774+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$210,000
DeedBook 6087, Page 927

Property Built

Built

Year Built: 1956