Skip to content

445 White Horse Ave- U204Trenton, NJ 08610

Built 1987
Commercial

Last Sale Price
$219,900
Last Sale Date
Dec 15, 2003

Property Information

Block2533
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,900
31%
Improvement Value:$185,700
69%
Total Assessment$269,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,501+6.7%
2024$8,905+1.2%
2023$8,797+4.1%
2022$8,447+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$219,900
DeedBook 4677, Page 242

Property Built

Built

Year Built: 1987