Skip to content

23 Mallory Way

Trenton, NJ 08610

Built 1958

Last Sale Price
$47,900
Last Sale Date
Jul 13, 1978

Property Information

Block2534
Lot34
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
35%
Improvement Value:$144,400
65%
Total Assessment$222,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,844+6.7%
2024$7,352+1.2%
2023$7,263+4.1%
2022$6,974+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$47,900
DeedBook 2077, Page 379

Property Built

Built

Year Built: 1958