Skip to content

735 Wh-Ham Sq RdTrenton, NJ 08610

Built 1958

Last Sale Price
$70,000
Last Sale Date
Sep 28, 1984

Property Information

Block2536
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page227

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,300
33%
Improvement Value:$146,100
67%
Total Assessment$217,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,411+6.9%
2024$6,931+1.3%
2023$6,844+4.3%
2022$6,561+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$70,000
DeedBook 2266, Page 813

Property Built

Built

Year Built: 1958