Skip to content

8 Godfrey Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 1998

Property Information

Block2538
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page227

Building Details

Building Class17
Description1S B
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,844
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,000
29%
Improvement Value:$171,000
71%
Total Assessment$241,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,243+6.9%
2024$7,710+1.3%
2023$7,614+4.3%
2022$7,301-1.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952