Skip to content

25 Godfrey Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1954

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Nov 30, 2017

Property Information

Block2539
Lot29
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,100
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,500
34%
Improvement Value:$146,000
66%
Total Assessment$221,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,806+6.7%
2024$7,316+1.2%
2023$7,228+4.1%
2022$6,940+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000

From:

To:

Sq Ft1,100DeedBook 6310, Page 144Recorded12/13/2017

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

Sq Ft1,100DeedBook 6227, Page 361Recorded8/27/2015

Property Sale

SaleMulti
$60,000
DeedBook 6147, Page 947

Property Sale

SaleMulti
$130,000
DeedBook 3441, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 1954