Skip to content

6 Goeke Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 4, 2023

Property Information

Block2539
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SB G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,592
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,200
31%
Improvement Value:$167,900
69%
Total Assessment$245,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,637+6.7%
2024$8,096+1.2%
2023$7,998+4.1%
2022$7,679+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$154,000
DeedBook 4825, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 1956