Skip to content

44 Wolf Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Oct 30, 1998

Property Information

Block2541
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,164
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,100
28%
Improvement Value:$195,500
72%
Total Assessment$271,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,571+6.7%
2024$8,971+1.2%
2023$8,862+4.1%
2022$8,509+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$170,000
DeedBook 3482, Page 211

Property Built

Built

Year Built: 1960