Skip to content

7 Marcia Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1959

Last Sale Date
Nov 5, 1997

Property Information

Block2542
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page257

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
31%
Improvement Value:$173,900
69%
Total Assessment$252,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,884+6.7%
2024$8,327+1.2%
2023$8,226+4.1%
2022$7,898+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1959