Skip to content

15 Patricia La

Trenton, NJ 08610

Built 1958

Last Sale Price
$134,000
Last Sale Date
Dec 15, 1999

Property Information

Block2554
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page284

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
34%
Improvement Value:$151,900
66%
Total Assessment$230,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,109+6.7%
2024$7,600+1.2%
2023$7,508+4.1%
2022$7,209+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$134,000
DeedBook 3730, Page 19

Property Built

Built

Year Built: 1958