Skip to content

47 Tantum DrTrenton, NJ 08610

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 7, 1998

Property Information

Block2564
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page285

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,800
40%
Improvement Value:$105,100
60%
Total Assessment$175,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,199+6.7%
2024$5,810+1.2%
2023$5,740+4.1%
2022$5,511+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955