Skip to content

15 Yorkshire Rd

Trenton, NJ 08610

Built 1964

Last Sale Price
$382,000
Last Sale Date
Aug 9, 2021

Property Information

Block2589
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page230

Building Details

Building Class17
Description1S F G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,823
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,000
31%
Improvement Value:$179,000
69%
Total Assessment$260,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,162+6.7%
2024$8,588+1.2%
2023$8,484+4.1%
2022$8,146+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$382,000
Sq Ft1,823DeedBook 6455, Page 1565Recorded9/8/2021

Property Sale

SaleMulti
$360,000
DeedBook 4933, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 1964