Skip to content

13 Yorkshire Rd

Trenton, NJ 08610

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 11, 2022

Property Information

Block2589
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page230

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,486
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,600
35%
Improvement Value:$147,300
65%
Total Assessment$225,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,961+6.7%
2024$7,461+1.2%
2023$7,371+4.1%
2022$7,077+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964