Skip to content

5 Commerce WayRobbinsville, NJ 08691

Vacant Land

Last Sale Price
$21,021,497
Last Sale Date
Nov 30, 2021

Property Information

Block2591
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page232

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$598,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$598,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,074+6.7%
2024$19,752+69.3%
2023$11,668+4.1%
2022$11,204+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$15,800,000
DeedBook 6374, Page 879Recorded7/18/2019

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

SaleMulti
$265,000
DeedBook 3405, Page 253