Skip to content

63 Lakeview Ct

Trenton, NJ 08620

Built 1961

Last Sale Date
Mar 21, 2024

Property Information

Block2606
Lot30
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page284

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,400
41%
Improvement Value:$114,600
59%
Total Assessment$194,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,837+6.7%
2024$6,408+1.2%
2023$6,330+4.1%
2022$6,078+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961