Skip to content

16 Lakeview Dr

Trenton, NJ 08620

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 22, 1991

Property Information

Block2606
Lot46
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page287

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,200
39%
Improvement Value:$146,200
61%
Total Assessment$241,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,507+6.7%
2024$7,973+1.2%
2023$7,877+4.1%
2022$7,563+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983