Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Broad St
Trenton, NJ 08620
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 2, 2011
Property Information
Block2606
Lot98
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page288
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage13.94
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$10,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $370 | +6.7% |
| 2024 | $347 | +1.2% |
| 2023 | $343 | +4.1% |
| 2022 | $329 | +2.2% |
Property History
No events match the selected filters.