Skip to content

16 Olszak CtRobbinsville, NJ 08691

Built 1983

Last Sale Price
$71,900
Last Sale Date
Jun 28, 1983

Property Information

Block2607
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description1.5SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,600
32%
Improvement Value:$181,900
68%
Total Assessment$268,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,462+6.7%
2024$8,869+1.2%
2023$8,761+4.1%
2022$8,412+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$71,900
DeedBook 2220, Page 510

Property Built

Built

Year Built: 1983