Skip to content

1 Scullin DrTrenton, NJ 08620

Built 1955

Last Sale Price
$139,500
Last Sale Date
Jan 5, 1995

Property Information

Block2614
Lot47
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page296

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,200
33%
Improvement Value:$166,400
67%
Total Assessment$246,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,440+6.9%
2024$7,895+1.3%
2023$7,797+4.3%
2022$7,476+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$139,500
DeedBook 2905, Page 303

Property Built

Built

Year Built: 1955