Skip to content

203 Soden Dr

Trenton, NJ 08620

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2018

Property Information

Block2614
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page305

Building Details

Building Class17
Description1S S G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,310
Acreage0.76

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,100
40%
Improvement Value:$121,800
60%
Total Assessment$203,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,935+6.9%
2024$6,485+1.3%
2023$6,403+4.3%
2022$6,138+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940