Skip to content

381 Lakeside Blvd

Trenton, NJ 08610

Built 1946

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2013

Property Information

Block2568
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page258

Building Details

Building Class17
Description1S S G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,310
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,800
38%
Improvement Value:$115,600
62%
Total Assessment$186,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,569+6.7%
2024$6,157+1.2%
2023$6,082+4.1%
2022$5,840+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$146,000
DeedBook 4401, Page 86

Property Built

Built

Year Built: 1946