Skip to content

11 Bradley Ct

Trenton, NJ 08620

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2011

Property Information

Block2614
Lot62
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page296

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,268
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,200
36%
Improvement Value:$145,300
64%
Total Assessment$225,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,947+6.7%
2024$7,448+1.2%
2023$7,358+4.1%
2022$7,065+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964