Skip to content

4 Toby La

Trenton, NJ 08620

Built 1954

Owner
---
Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Sep 23, 2025

Property Information

Block2627
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page307

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,646
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,800
36%
Improvement Value:$140,200
64%
Total Assessment$219,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,468+6.9%
2024$6,984+1.3%
2023$6,896+4.3%
2022$6,611+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$280,000
Sq Ft1,646DeedBook 6606, Page 1048Recorded10/24/2025

Property Built

Built

Year Built: 1954